آوان دشت

تاریخچه

 

شرکت گیاهان دارویی آوان دشت پارسیان

به عنوان یکی از بزرگترین زنجیره های تولید و فرآوری گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و غذایی و محصولات کشاورزی در ایران و خاورمیانه، در دشت تاریخی و باستانی مرودشت (در نزدیکی تخت جمشید) در زمینی به مساحت 181000 متر مربع (18 هکتار) واقع گردیده است. این شرکت در زمینه تاٌمین مواد اولیه با کیفیت جهت شرکت های دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی با برند ناسوت مشغول به فعالیت است.

تولید گیاهان دارویی با استانداردهای جهانی و با مواد موثره با کیفیت نقش کلیدی را در تولید با کیفیت محصولات مشتق از این گیاهان و پایداری و یکنواختی تولید دارد. در همین راستا، شرکت تعاونی آوان دشت پارسیان جهت فراوری گیاهان دارویی و مواد اولیه، مجهز به دستگاه های به روز دنیا شامل دیگ های بخار تمام استیل جهت استخراج اسانس و عرقیات از گیاهان دارویی، برج تقطیر تمام اتومات، دستگاه تغلیظ کننده عصاره های گیاهی، اسپری درایر، پرکولاتور صنعتی، فیلتر پرس میکرونی، دستگاه ساشه زن و ... می باشد. با توجه به زنجیره ای بودن تولید در این شرکت، گلخانه مادر تخصصی با ظرفیت تولید سالانه بیش از 20 میلیون نشاء گیاهان دارویی احداث گردیده است تا نیازهای ضروری و اولیه کشاورزان جهت تاٌمین نشاء استاندارد گیاهان دارویی از بذرهای F1 و با کیفیت را تامین نماید. این شرکت محصولات کشاورزان مورد آموزش و حمایت خویش را جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت و تولید پایدار خریداری می نماید. از سیاست های این شرکت ارتقاء سطح دانش علمی و عملی بهره برداران و تولیدکنندگان گیاهان دارویی با  آموزش رایگان و استفاده از متدهای استاندارد و به روز دنیا جهت تولید محصولاتی با کیفیت و دارای استانداردهای جهانی است. در این راستا طی مدت دو سال تعداد 3850 نفر تولید کنند از این آموزش ها بهره مند گردیده اند.

هم اکنون این شرکت قادر به تولید ظرفیت سالانه: 200000 تن گیاهان دارویی، 5000 تن عرقیات، 100 تن عصاره، 100 تن اسانس، 800 تن روغن گیاهی، 3 تن رنگ طبیعی، 3000 تن عسل و 100000 پک دمنوش می باشد.

 

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه

Post comments